Szelektív Nemzeti Öntudat

Állítólag a FIDESZ a Nemzeti Öntudatot tűzte zászlójára, és ezek alapján cselekszik. Megvéd minket Brüsszeltől, a gonosz multiktól – ebben van némi igaza –, és az iskolában, a nemzeti alaptantervben szereplő mindennapos testnevelés mellett ott van ennek fejlesztési igénye is a gyermekeink felé. A sportról ne is beszéljünk, hiszen mi is erősíti jobban a nemzeti összetartozást, mint a foci VB-n drukkolni nemzeti csapatunknak!

 

 
Éppen ezért felfoghatatlan számomra az a tény, hogy a Szigethalmi 1848 március 15.-i megemlékezésen egy FIDESZ tag sem jelent meg, és még egy koszorút sem helyeztek, helyeztettek el az emlékműnél, miközben az egyházak, pártok- Összefogás,MSZP, JOBBIK,KDNP -,  illetve a helyi Négyszínvirág óvoda, Szent István iskola, Széchenyi iskola, és a civilek közül a Liberális Kör, Zöld Háló egyesület, SZUFLA, Édesanyák Klubja, Szigethalmi nyugdíjasok baráti köre – akik kimaradtak a felsorolásból, elnézést- vette a fáradságot és az időt arra, hogy lerója tiszteletét a Szabadságharc hőseinek rendezett helyi rendezvényen! Sőt! Egy helyi virágbolt – Timi virág – is küldött koszorút tisztelete jeléül…

Vajon mi lehetett fontosabb annál, hogy ott legyenek egy városi rendezvényen, ahol mint képviselők töltenek be tisztséget a szervező önkormányzatában? Ennyire semmibe veszik a városukat, annak megemlékezését? Vagy a Nemzeti öntudat, amit hirdetnek, csak kampányszlogenek, és nem is veszik komolyan azt? Ha nem ők irányítanak, már nem is fontosak a hősök, és a városunk? Úgy érzem, most magukat sípolták ki városunkból…

Szólj hozzá!

Ne feledd,a hozzászólásodért te vagy a felelős!